fot. PAP/EPA

D. Tusk gotowy do stawienia się przed komisją ws. Amber Gold

Szef Rady Europejskiej, były premier Donald Tusk zadeklarował, że jest gotów do stawienia się przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold. Wszystkie kluby parlamentarne opowiedziały się w połowie tygodnia  za powołaniem komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład „Grupy Amber Gold”.

Projekt uchwały w tej sprawie złożyło Prawo i Sprawiedliwość. Po debacie trafił do komisji ustawodawczej.

Poseł Gabriela Masłowska z PiS-u ma nadzieję, że były premier Donald Tusk wywiąże się ze złożonej deklaracji.

Mam nadzieję, że Donald Tusk dotrzyma słowa. To bardzo dobrze, jeżeliby stawił się przed komisją śledczą, bo to wymaga wyjaśnienia. Pamiętajmy, że to za jego rządu ta afera wstrząsnęła całą opinią publiczną. Pojawiły się poważne wątpliwości co do prawidłowości działania organów nadzorczych, kontrolnych, sądów i organów państwa w odniesieniu do tej afery. Dlatego uważam, że trzeba to wszystko wyjaśnić i pozostaję w nadziei, że dotrzyma słowa – mówi poseł Gabriela Masłowska.

Amber Gold to firma, która miała inwestować w złoto i inne kruszce. Działała od 2009 r., a klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji.

W 2012 r. firma ogłosiła likwidację. Tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj