fot. twitter.com

Śląskie: Policjanci odzyskali skradzione części samochodowe warte 1 mln zł

Silniki, skrzynie biegów, osie pojazdów, elementy karoserii i inne części pochodzące ze skradzionych w całej Europie aut odzyskali śląscy policjanci, wyspecjalizowani w zwalczaniu przestępczości samochodowej. Wartość odzyskanych części oszacowano na około 1 mln zł.

Było to największe w ostatnim czasie w regionie uderzenie w przestępczy proceder prowadzony przez paserów, zajmujących się handlem częściami skradzionych w Polsce i za granicą samochodów. Zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu tarnogórskiego, którzy – decyzją sądu – na trzy miesiące trafili do aresztu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z wydziału kryminalnego Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W ostatnim czasie, wspólnie z funkcjonariuszami Nadburzańskiego Oddziału Straży Granicznej, śledczy weszli do wytypowanych wcześniej firm w Bielsku-Białej, Bytomiu, Chorzowie oraz na terenie giełdy samochodowej w Gliwicach. Przeszukali też mieszkania osób podejrzewanych o paserstwo.

„W efekcie tych działań mundurowi odnaleźli i zabezpieczyli duże ilości części samochodowych, które pochodziły z pojazdów skradzionych na terenie Polski, innych państw Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii. Stróże prawa odzyskali m.in. 25 silników, 107 skrzyni biegów, a także osie pojazdów oraz elementy karoserii” – podał we wtorek zespół prasowy śląskiej policji.

W wymierzonej w paserów akcji brali udział policjanci z grup dochodzeniowo-śledczych w Bielsku-Białej, Bytomiu i Gliwicach oraz z katowickiego oddziału prewencji. W przeszukaniach uczestniczył też pies wyspecjalizowany w odnajdywaniu narkotyków. Ponadto policjanci oraz pogranicznicy z placówki Straży Granicznej w Hrebennem skontrolowali setki części pojazdów oraz całych samochodów.

PAP

drukuj