fot. flickr.com/photos/tvprzeworsk

Śląskie: Policja odzyskała cztery skradzione samochody warte ok. pół mln zł; jest kilkunastu podejrzanych

Cztery skradzione pojazdy, warte w sumie około pół miliona złotych, udało się odzyskać policjantom z Piekar Śląskich, którzy wspólnie z prokuraturą prowadzili śledztwo przeciwko kilkunastu osobom mającym na koncie m.in. paserstwo, oszustwo ubezpieczeniowe i składanie fałszywych zeznań.

Od 2017 r. funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich byli zaangażowani w śledztwo prowadzone przez prokuraturę. Sprawa, która rozpoczęła się od odnalezienia kradzionego auta, dotyczyła przerabiania znaków identyfikacyjnych pojazdów. Okazało się, że w pojeździe skradzionym w Niemczech zmieniono numer VIN, po czym zarejestrowano go w Polsce – podała dziś śląska policja.

„Od tego czasu policjanci, wspierani przez miejscową prokuraturę, szukając kolejnych poszlak, analizowali zebrany materiał dowodowy, przesłuchiwali świadków oraz utrzymywali kontakt z niemieckimi organami ścigania. Sprawdzając różne tropy, stróże prawa dotarli do kolejnych osób zamieszanych w przestępczy proceder” – powiedział mł. asp. Dariusz Dobrzański z policji w Piekarach Śl.

Zarzuty dotychczas usłyszało jedenaście osób w wieku od 29 do 66 lat. To mieszkańcy województw: śląskiego, małopolskiego i wielkopolskiego.

„Zarzucono im łącznie 18 przypadków dopuszczenia się paserstwa, fałszywych zeznań oraz oszustwa polegającego na wyłudzeniu pieniędzy od ubezpieczalni w związku ze zgłoszoną fikcyjną kradzieżą pojazdu wartego ponad 100 tys. zł” – dodał policjant.

W ramach śledztwa prowadzonego przez Ośrodek Zamiejscowy Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach z siedzibą w Piekarach Śląskich mundurowi odzyskali cztery skradzione samochody o łącznej wartości blisko pół miliona złotych. Trzy z nich zostały skradzione w Niemczech, jeden w 2015 roku w Dąbrowie Górniczej. Na poczet przyszłych kar i grzywien u podejrzanych zabezpieczono mienie o łącznej wartości ponad 100 tys. zł.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl