Sikorski mówi o zamachu w Smoleńsku

Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych odnosząc się do katastrofy smoleńskiej użył sformułowania „zamach”. Czy to pomyłka ministra? „Sikorski przekazał wewnętrzną prawdę” – stwierdził poseł Antoni Macierewicz.

W radiu TOK FM dziennikarz Jacek Żakowski zadając pytanie szefowi resortu spraw zagranicznych powiedział: „Po zamachu wydawało się, że będziemy mieli, mówiąc językiem obamowskim, reset w stosunkach polsko rosyjskich. No ostatnio trudno by było znaleźć potwierdzenie w tych relacjach, chociażby sprawy wraku”.

POSŁUCHAJ CO ODPOWIEDZIAŁ SIKORSKI


Pobierz Pobierz

Antoni Macierewicz, szef parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej powiedział, że gdybyśmy mieli do czynienia z  pomyłką to z pewnością  już dawno usłyszelibyśmy sprostowanie.

Poseł dodał, że środowisko Donalda Tuska z jednej strony publicznie walczy przeciwko prawdzie, a w swoim gronie jest w pełni świadome tego, że to był zamach.

Sikorski przekazał nam tę wewnętrzną prawdę, jaka panuje w środowisku rządu pana Tuska, a na zewnątrz jest pokrywana brutalnością, cynicznym atakiem zwłaszcza na rodziny, na pana premiera Kaczyńskiego, na badaczy którzy wykrywają prawdę i mówią o tym co naprawdę się zdarzyło. Okazuje się, że jest to cyniczna gra polityczna, w rzeczywistości sami świetnie wiedzą, że mieliśmy do czynienia z zamachem – powiedział poseł Antoni Macierewicz.

Poseł Antoni Macierewicz zapowiedział, że w tej sprawie będzie pytał się ministra Radosława Sikorskiego podczas najbliższego posiedzenia Sejmu.

 

Wypowiedź posła Antoniego Macierewicza


Pobierz Pobierz

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl