Siedem ofiar wybuchu gazu w Jarosławiu

Siedem osób zginęło w następstwie wybuchu gazu we wtorek w Jarosławiu nad górną Wołgą. W wyniku eksplozji zawaliła się klatka pięciokondygnacyjnego budynku. Dziewięć osób rannych trafiło do szpitala – poinformowały lokalne władze.

Do wybuchu gazu doszło we wtorek po godzinie 4 rano czasu lokalnego. Wg wstępnych danych wybuch zniszczył całkowicie 5 mieszkań, a 10 – częściowo.

Agencja RIA Nowosti podała powołując się na źródło w organach ścigania, że prawdopodobną przyczyną wybuchu była nieszczelna instalacja; gaz miał się ulatniać w mieszkaniu na piętrze, gdzie mieszkała leciwa kobieta.

W klatce domu, gdzie doszło do wybuchu, było zameldowanych 29 ludzi, w tym 13 dzieci. W całym domu mieszka 171 osób, z których część ewakuowano – podały rosyjskie media. Gubernator obwodu jarosławskiego Siergiej Jastriebow zapewnił, że władze pomogą wszystkim, którzy „ucierpieli bezpośrednio lub pośrednio na skutek tej tragedii”.

Stan trzech z dziewięciu hospitalizowanych osób oceniono jako ciężki.

W związku z zajściem Komitet Śledczy wszczął dochodzenie z artykułu kodeksu karnego mówiącego o pracach i usługach niespełniających wymogów bezpieczeństwa.

PAP/RIRM

drukuj