fot. twitter.com/Straz_Graniczna

SG: W niedzielę 542 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

W niedzielę strażnicy graniczni odnotowali 542 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano czterech nielegalnych imigrantów – poinformowała w poniedziałek Straż Graniczna.

„W niedzielę 17.10 na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 542 próby jej nielegalnego przekroczenia, zatrzymano 4 ob. Iraku” – napisała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna

Za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy funkcjonariusze SG zatrzymali w niedzielę 6 cudzoziemców – dwóch obywateli Ukrainy, obywatela Turcji, obywatela Niemiec, obywatela Iraku i obywatela Libanu

SG w swoim wpisie dodała, że od początku października odnotowano już 9,6 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

PAP

drukuj