Setki tysięcy osób na Marszu „Obudź się Polsko”

Nie milkną komentarze po Wielkim Marszu „Obudź się Polsko”, który przeszedł w sobotę ulicami  Warszawy.  Przybyło tak wiele osób, że gdy czoło manifestacji docierało do Placu Zamkowego na Placu trzech Krzyży znajdowały się jeszcze tysiące manifestujących.

Manifestujący wyrazili swój sprzeciw wobec dyskryminacji TV Trwam przez KRRiT,  a także wydłużeniu wieku emerytalnego, podnoszeniu podatków i polityce antyrodzinnej rządu PO – PSL.

Sprawa koncesji dla TV Trwam stała się soczewką przez którą widać mnóstwo innych schorzeń stwierdził prof. Andrzej Zybertowicz – socjolog.

– Gdyby chodziło tylko o koncesję dla TV TRWAM, to nie przyszłoby tyle osób. Gdyby inne sprawy w Polsce szły właściwie, gdyby inne media dawały szeroki ogląd spraw publicznych. Gdyby politycy nie zachowywali się tak, iż  mamy wrażenie, że zaniedbują nasze interesy  i bezczelnie nas okłamują, to nie przyszłoby tyle osób. Sprawa koncesji dla TV TRWAM stała się soczewką, przez którą widać mnóstwo innych schorzeń, które coraz bardziej dolegają ludziom– dodał prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog.

Poseł Andrzej Jaworski i współorganizator marszu stwierdził, że w sobotę pokazaliśmy jak Polacy potrafią się jednoczyć. Członek komitetu SOS dla TV Trwam zapowiedział, że jeżeli KRRiT nie zmieni swojej dyskryminującej decyzji odbędzie się  kolejny marsz.

– Jestem przekonany, że ten marsz w którym brało udział kilkaset tysięcy osób, nie jest ostatnim elementem, że na pewno spotkamy się na wiosnę. Dlatego że tak naprawdę wiosna daje nam tę nadzieję, że będziemy w stanie osiągnąć sukces – akcentuje poseł Andrzej Jaworski.

W sobotnich Rozmowach Niedokończonych po marszu swoimi refleksjami podzielili się jego uczestnicy a także te osoby, które widziały manifestacje w TV Trwam.

 

Audio MP3
Pobierz

 

Przypomnijmy, podczas gdy ulicami Warszawy przechodził Wielki Marsz Obudź się Polsko nasi rodacy w wielu miejscach na świecie solidaryzowali się w podobnych manifestacjach. Marsze i manifestacje odbyły się w  Wielkiej Brytanii, Australii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji i Litwie.

Dotychczas w Polsce i za granicą przeszło 118 marszów. Cały czas organizowane są kolejne. Najbliższe odbędę się 7 października w Cieszynie i Sosnowcu. Cały czas trwa także akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT ws. dyskryminacji TV Trwam.

W siedzibie Radia Maryja podliczono już 2 mln 370 tys. 817 kopii podpisów. Akcja będzie prowadzona do skutku.

 

RIRM

drukuj