Dziękuję wszystkim, którzy zorganizowali marsz „Obudź się Polsko”

Wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja po Wielkim Ogólnopolskim Marszu „Obudź się Polsko”.  

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali Marsz „Obudź się Polsko” – przerósł najśmielsze oczekiwania. Patrząc na obraz telewizyjny, patrząc na zapełnione ulice, Plac Zamkowy i później Krakowskie Przedmieście, w nieskończoność ludzie, w różnych miejscach ludzie.


Pobierz Pobierz

Było więcej ludzi niż na pielgrzymce lipcowej. Wiem ile było miejsc zgłoszonych w Toruniu przez Koła i Biura Radia Maryja. Było co najmniej dwukrotnie więcej autokarów niż na Pielgrzymkę do Częstochowy. Niektóre miasta organizowały jeszcze więcej autobusów. Z niektórych parafii wyjechało po siedem i więcej. A trzeba pamiętać, że wyjazdy organizowały także m.in.: Solidarność, partie polityczne, różne grupy, organizacje katolickie, Akcja Katolicka. Było bardzo wiele podmiotów.

To były masy… Oczywiście media mętnego nurtu będą pomniejszały ilość ludzi, będą komentowały zupełnie inaczej, będą wkładały w nasze usta słowa niewypowiedziane, niezamierzone. Po prostu będą chciały to zamanewrować. A my obserwujmy, uczmy się czy manipulują, czy nie manipulują.

Widzimy jaka jest rzeczywistość. Prawda to jest zgodność rozumu z rzeczywistością. Każdy ma rozum i widzi rzeczywistość, niech ocenia. Jeszcze raz z całego serca Bóg zapłać i dalej – Obudź się Polsko! Budźmy jeden drugiego. Od człowieka do człowieka mówmy prawdę, mówmy ludziom – wyłącz te media mętnego nurtu, włącz rozum, włącz serce, nie daj się manipulować, ani na umyśle, ani na emocjach. Szczęść Boże!

Wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja po Wielkim Ogólnopolskim Marszu „Obudź się Polsko”. 

RIRM

drukuj