fot. PAP/EPA

Setki ludzi odniosło obrażenia po przejściu tornada w Little Rock w USA

Setki ludzi odniosło obrażenia po przejściu tornada przez Little Rock, stolicy stanu Arkansas – podały w piątek lokalne media. Zagrożenie tornadami i gwałtownymi burzami wydano w piątek dla obszarów w 15 stanach, od Wisconsin na północy po Teksas na południu.

Jak poinformował lokalny oddział telewizji ABC, szpital University of Arkansas for Medical Sciences w Little Rock ogłosił, że działa w warunkach incydentu z masową liczbą ofiar, a obrażenia odniosło setki ludzi. Dokładna liczba ofiar nie jest jeszcze znana.

Nagrania wideo z tornada ukazują szeroką na kilka metrów trąbę powietrzną, która zrywała dachy i uszkodziła setki budynków w mieście. Według ekspertów telewizji CNN, tornado miało siłę 2 w pięciostopniowej skali EF (Enhanced Fujita). Narodowa Służba Meteorologiczna określiło trąbę powietrzną mianem „katastroficznej”.

200-tysięczne Little Rock, największe miasto Arkansas, jest jednym z wielu miejsc w środkowych Stanach Zjednoczonych, zagrożonych w piątek tornadami i niszczycielskimi burzami. Alerty wydano dla obszarów w 15 stanach, od okolic Chicago i Milwaukee po północną Luizjanę i północno-wschodni Teksas. Najwyższym poziomem zagrożenia objęto obszar zamieszkany przez trzy miliony ludzi, w tym Memphis w stanie Tennessee. Trąbę powietrzną zaobserwowano też w okolicach Peorii w Illinois.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl