Zachmurzenie duże i umiarkowane oraz przelotne opady

W całym kraju będzie dziś pochmurno z przelotnymi opadami deszczu. Na Pomorzu będzie padał deszcz ze śniegiem. Na południowym wschodzie możliwe burze – poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska.

Pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, ale lokalnie może spaść do 10 milimetrów. Na Pomorzu opady deszczu będą przechodziły w opady deszczu ze śniegiem. Na krańcach południowo-wschodnich możliwe burze.

Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 6 stopni na Pomorzu, do 14 na południu.

Wiatr na przeważającym obszarze z kierunku zachodniego, natomiast na północy z kierunku północnego i północno-wschodniego. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko nad morzem okresami silny i porywisty.

W nocy będzie pochmurno. Jedynie na Wybrzeżu i zachodzie wystąpią rozpogodzenia. Na południu i południowym wschodzie będzie padał przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze kraju opady deszczu ze śniegiem, a na Pomorzu śniegu. W górach spadnie od 5 do 8 cm śniegu.

Temperatura minimalna wyniesie od -1 stopni Celsjusza na północy do 6 stopni na południu i południowym wschodzie.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, na Wybrzeżu okresami dość silny i silny, a nawet porywisty do 70 km/h, północno-wschodni.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl