Senat zaopiniuje dziś kandydatów na członka RPP

Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych zaopiniuje dziś kandydatów na członka Rady Polityki Pieniężnej. Z ramienia Prawa i Sprawiedliwości jest to dr hab. Rafał Sura. Z kolei Platforma Obywatelska zgłosiła dr hab. Marka Andrzeja Dąbrowskiego.

Wybór nowego członka Rady Polityki Pieniężnej jest konieczny po tym, jak Marek Chrzanowski został szefem Komisji Nadzoru Finansowego.

Senator Grzegorz Bierecki mówi, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości na nowego członka Rady ma odpowiednie kompetencje na to stanowisko.

Dr hab. Rafał Sura specjalizuje się w prawie finansowym, a w prawie administracyjnym ma bardzo rozległy dorobek naukowy, jeśli chodzi o kwestie regulacji prawnej dotyczące instytucji finansowych. Dr hab. Sura wydał też szereg publikacji. Myślę, że w gronie członków Rady Polityki Pieniężnej jego ekspertyza będzie bardzo potrzebna i bardzo dobrze widziana – wskazuje senator Bierecki.

Rafał Sura jest doktorem habilitowanym, profesorem nadzwyczajnym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jest pracownikiem Katedry Zarządzania Publicznego i Prawa Administracyjnego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl