fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”: Nie wszyscy pracownicy walczący z koronawirusem dostali podwyżki

Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” podnosi, że nie wszyscy pracownicy walczący z koronawirusem dostali podwyżki. Wskazał, że rząd zapomniał o personelu pomocniczym, czyli sanitariuszkach czy salowych.

Maria Ochman, szefowa Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”, zwróciła uwagę, że to duża grupa osób, których pracę i zaangażowanie podkreślają sami ozdrowieńcy.

Zaakcentowała, że personel pomocniczy otrzymuje obecnie wynagrodzenia na poziomie płacy minimalnej. Maria Ochman podkreśliła, że „Solidarność” ochrony zdrowia nie odpuści kwestii tych osób.

– Zwłaszcza, że ostatnio dotarła do nas informacja, że oprócz ratowników, także dyspozytorzy stacji ratowniczych mają być objęci dodatkiem covidowym. Powiem szczerze, że już kompletnie nie rozumiem, dlaczego pracownik, który jest bezpośrednio narażony na zakażenie i jego praca jest niezwykle ciężka, bo to jest często praca fizyczna, dlaczego taki pracownik nie jest tym objęty – mówiła Maria Ochman.

Maria Ochman wystosowała też list do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym zwróciła uwagę na sytuację pracowników medycznych i obowiązek solidarności.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl