„S”, OPZZ i Forum ZZ będą koordynować akcje protestacyjne

Liderzy trzech central związkowych Solidarności, OPZZ i Forum Związków Zawodowych ustalili na spotkaniu w Gdańsku, że będą razem koordynować akcje protestacyjne. Zapowiedzieli, że do takiego protestu może dojść już we wrześniu w Warszawie.

Związki zawodowe domagają się od rządu m.in. wycofania z Sejmu rządowego i poselskiego projektu w sprawie elastycznego czasu pracy. Chcą też podniesienia w 2014r. płacy minimalnej do wysokości co najmniej 1720 zł brutto.

Przygotowujemy się do protestów. Niech Platforma Obywatelska zajmuje się związkami partnerskimi i rekonstrukcją rządu. My wiemy co jest dla nas ważne. Przede wszystkim ludzie wiedzą co jest dla nich najważniejsze. Dzisiaj jedno jest pewne. Czy to jest w Solidarności, OPZZ czy Forum ZZ ludzie muszą się konsolidować w grupy zawodowe, bo w pojedynkę nie mają najmniejszych szans. Musimy brać przykład ze Skandynawii – 85 proc. uzwiązkowienia. W pojedynkę nie mamy szans załatwić podwyżki w zakładzie pracy, spraw BHP itp. – powiedział przewodniczący Solidarności Piotr Duda.

W strukturach Solidarności do 10 czerwca trwa referendum w sprawie form protestów planowanych na wrzesień.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl