fot. wikipedia

Do Sejmu trafił projekt SLD dot. legalizacji leczniczej marihuany

Politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej złożyli dziś w Sejmie projekt ustawy, który dopuszcza leczenie marihuaną. Tzw. „ustawa Kality” trafiła do marszałka izby w formie petycji.

Projekt dopuszcza narkotyk oraz substancje zawierające olej konopny. Jednocześnie lewica chce, aby Trybunał Konstytucyjny sprawdził, czy jest możliwe stosowanie tych środków w ramach obowiązujących przepisów.

Europoseł Bolesław Piecha, były minister zdrowia, podkreśla, że wszelkie środki, które zawierają narkotyk powinny zostać skrupulatnie sprawdzone.

– Dobrze byłoby, gdyby Ministerstwo Zdrowia wreszcie przecięło tę idiotyczną dyskusję i zajęło się sprawą rejestracji. Jeżeli odpowiednie laboratoria i firmy, które badają dopuszczenie możliwości leku, zdecydują, że to nie ma najmniejszego sensu, to problem przestanie istnieć. Natomiast nie wolno otwierać furtki, że każdy może sobie uprawiać ziółko i robić z nim co chce i zasłaniać się parawanem, że jest to substancja lecznicza – zaznacza europoseł Bolesław Piecha.

SLD złożył projekt, firmując go nazwiskiem byłego rzecznika ugrupowania Tomasza Kality, który zmaga się ze złośliwym guzem mózgu. Działacz Sojuszu na portalach społecznościowych przekonuje, że być może mógłby mu pomóc olej z marihuany. Olej nie jest jednak w Polsce dopuszczony do obrotu.

RIRM

drukuj