fot. twitter.com

Straż Graniczna zatrzymała Ukraińca w związku z nielegalnym pobytem i posiadaniem narkotyków

Ukrainiec został zatrzymany w Bydgoszczy przez Straż Graniczną w związku z nielegalnym pobytem i posiadaniem narkotyków – poinformowała dziś rzecznik Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej ppor. SG Dagmara Bielec-Janas.

25-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany w poniedziałek w czasie kontroli legalności pobytu cudzoziemców. Nie opuścił on terytorium Polski po odmowie udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy i pracę przez wojewodę kujawsko–pomorskiego.

Mężczyzna w trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy z bydgoskiej placówki Straży Granicznej czynności służbowych przypadkowo wyjął z kieszeni woreczek z suszem roślinnym. W związku z tym funkcjonariusze przeszukali lokal, w którym on mieszkał, gdzie znaleźli osiem woreczków strunowych z zawartością suszu roślinnego, słoik wraz z żółtym plastikowym pojemnikiem wypełnione suszem roślinnym oraz dwa woreczki strunowe z białym proszkiem. Łącznie zabezpieczono około 266 g narkotyków.

Badania zabezpieczonych substancji narkotestem na obecność amfetaminy i marihuany dały wynik pozytywny.

Sąd tymczasowo aresztował Ukraińca na trzy miesiące, a komendant placówki SG w Bydgoszczy wszczął wobec niego postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania go do powrotu. Zabezpieczone narkotyki wraz dokumentacją Straży Granicznej przekazała do dalszego prowadzenia postępowania funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Zgodnie z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl