fot. PAP/EPA

Albania: do 40 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi

Do 40 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi, które we wtorek nad ranem nawiedziło Albanię, w tym stołeczną Tiranę i okolice – poinformowało albańskie Ministerstwo Obrony po wydobyciu spod gruzów przez ratowników kolejnych 10 ciał.

„W nocy ze środy na czwartek odnaleźliśmy kolejnych 10 ofiar” – przekazał resort w komunikacie.

Ekipy ratownicze wydobyły spod gruzów 46 osób, które przewieziono do szpitali w Tiranie. Ale – jak zastrzegło ministerstwo obrony – maleją szanse na odnalezienie kogokolwiek żywego. Pracę ratowników dodatkowo utrudniają nieustające wstrząsy wtórne – podała agencja AFP.

W wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,4, które nawiedziło kraj ok. godz. 4.00 nad ranem we wtorek, szczególnie ucierpiało miasto Durres nad Adriatykiem oraz okolice najbliższe epicentrum wstrząsu, które znajdowało się ok. 30 km na północny zachód od Tirany, w tym miejscowość Thumane.

Według ministerstwa zdrowia w trzęsieniu ziemi rannych zostało co najmniej 650 osób, w tym 10 poważnie.

Środa była w Albanii dniem żałoby narodowej.

Albania znajduje się w strefie podatnej na trzęsienia ziemi, którą co kilka dni nawiedzają wstrząsy, choć większość z nich nie jest odczuwalna. Jest to jedno z najtragiczniejsze w skutkach trzęsienie ziemi w historii Albanii; w 1979 roku w podobnej tragedii zginęło tam 40 osób.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl