Sejmowa komisja śledcza kontynuuje przesłuchania świadków  

Sejmowa komisja śledcza do spraw Amber Gold kontynuuje dziś przesłuchania świadków związanych z Urzędem Lotnictwa Cywilnego. Ma to związek z działalnością linii lotniczych OLT Express należących do Amber Gold.

Jako pierwszy przed komisję został dziś wezwany Zbigniew Mączka, były wiceprezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego do spraw transportu lotniczego.

– Ten dyrektor był wiceprezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Nadzorował bezpośrednio ten pion, który zajmował się między innymi wydawaniem koncesji, weryfikowaniem, czy podmiot spełnia warunki do tego, aby ją utrzymać, zajmował się szeroko pojętą kondycją finansową linii lotniczych. Będziemy dziś kontynuować to, co zostało jakby wczoraj zaczęte. Obraz z pierwszego dnia przesłuchań nie jest, powiedziałabym, zadowalający – stan wydaje się trudny do zaakceptowania. Zobaczymy, jak będzie dzisiaj – mówiła przewodnicząca sejmowej komisji, Małgorzata Wassermann.

Po południu zeznania ma złożyć Grzegorz Gaweł, były naczelnik wydziału Lotniczej Działalności Gospodarczej w Departamencie Rynku Transportu Lotniczego ULC.

Wczoraj zeznania złożyła przed komisją Anna Kolmas, były zastępca dyrektora Departamentu Rynku Transportu Lotniczego w ULC. Departament ten był odpowiedzialny m.in. za koncesje dla przewoźników lotniczych, w tym m.in. OLT Express.

Jak podkreślała, przed lipcem 2012 r. do ULC nie docierały żadne informacje o tym, że OLT Express ma lub będzie miał kłopoty.

Z kolei była dyrektor tego departamentu Sylwia Ciszewska mówiła, że w opinii urzędników ULC właściciel OLT Express, firma Amber Gold była legalnie działającą spółką i nie wymagała kontroli ze strony prezesa Urzędu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl