fot. twitter.com/PolskiSenat

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny rozpatrzy dziś uchwałę ws. bonu turystycznego

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny rozpatrzy dziś wieczorem uchwałę Senatu ws. ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. W izbie wyższej parlamentu zgłoszono do projektu 65 poprawek.

Senacka większość chce m.in., by świadczenie wynosiło 1000 zł, a nie 500 zł. Ponadto bon miałby objąć emerytów i rencistów. Z kolei senatorowie Prawa i Sprawiedliwości proponują, aby bon trafił także do dzieci tych rodziców, którzy pracują za granicą.

Poseł PiS Teresa Wargocka, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji rodziny, podkreśla, że bon turystyczny to kolejny dowód na prowadzoną przez rząd politykę prorodzinną.

– Myślę, że jest to kolejny dowód na pogłębioną politykę prorodzinną państwa. Ten projekt złożył pan prezydent Andrzej Duda do Sejmu i jest elementem wielkiej Karty Praw Rodziny, która została ogłoszona w kampanii. Jest to niezmiernie ważny instrument do tego, żeby rodziny wspólnie z dziećmi mogły spędzać czas urlopowy, ten czas, który mają dla siebie, kiedy więzi się jeszcze umacniają – wskazała Teresa Wargocka.

Poprzez wsparcie rodzin władze chcą pomóc branży turystycznej, którą dotknął koronakryzys.

Bon ma przysługiwać niezależnie od poziomu dochodów. Nie będą to pieniądze wypłacane na konto, a cyfrowe świadczenie udzielane przez ZUS.

Ministerstwo Rozwoju szacuje, że z bonu skorzysta ok. 6,5 mln dzieci. Wartość pomocy jest szacowana na 3,5 mld zł. Bon będzie ważny do marca 2022 roku.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl