fot. flickr.com

Państwowa Straż Pożarna: minionej doby 1550 interwencji, w tym 236 w związku z pożarami

Ostatniej doby strażacy w całym kraju przeprowadzili 1550 interwencji, z czego 236 dotyczyło pożarów – poinformował we wtorek rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski. Dodał, że w poniedziałek w pożarach zginęły dwie osoby.

Jak przekazał st. kpt. Krzysztof Batorski, minionej doby strażacy interweniowali 1550 razy.

„236 interwencji dotyczyło pożarów” – powiedział.

Wskazał, że w poniedziałkowych pożarach zginęły dwie osoby. Jedna w pożarze domu jednorodzinnego w Strzeszynie w Małopolsce. Z kolei druga osoba w pożarze domu jednorodzinnego w Kuźnicy na Śląsku.

„W tym przypadku jeszcze jedna osoba została ranna” – podał strażak.

Poinformował również, że strażacy brali udział w 1201 interwencjach dotyczących miejscowych zagrożeń, oraz 113 alarmach fałszywych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl