Sejmowa komisja o cyfryzacji na MUX-8

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu zajmie się dziś sprawą konkursu na rezerwację częstotliwości w systemie telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T na tzw. 8 multipleksie ogólnopolskim.

Posłowie zwracają uwagę na kwestie zabezpieczenia interesów państwa polskiego w warunkach uczestnictwa w konkursie na rezerwację częstotliwości z zakresu od 174 do 230 MHz. Politycy PiS chcą zadać pytanie UKE i Ministerstwu Administracji i Cyfryzacji dotyczące tego, jaka jest polityka państwa w dalszym ciągu cyfryzacji.

Poseł Barbara Bubula, były członek KRRiT, przypomina, że dotychczas rozdysponowano cztery z ośmiu multipleksów cyfrowych na potrzeby bezpłatnej telewizji. Obecnie dochodzi do rozstrzygnięć dotyczących następnych multipleksów już bez udziału opinii publicznej – zauważa poseł. Czas zadać pytanie, jakie to ma skutki dla państwa.

– Te multipleksy będą praktycznie sprzedawane i przejmowane przez wielkie podmioty gospodarcze (zajmujące się np. telekomunikacją) czy przez posiadaczy sieci nadajników radiowo-telewizyjnych. Wiemy o tym, że procedura – może właśnie wskutek zapowiedzianej komisji – została przez panią prezes Gaj wstrzymana. To zresztą budziło protesty uczestników tego postępowania, którzy wskazują słusznie, że w prawie telekomunikacyjnym jest ośmiomiesięczny termin na przeprowadzenie tego konkursu, który właśnie minął. W związku z tym będziemy oczekiwać odpowiedzi na pytanie: co ma zamiar zrobić rząd wobec tego, że prawo komunikacyjne jest tak, a nie inaczej przez niego sformułowane, a teraz jego przedstawiciele tego prawa nie wykonują – mówiła poseł Barbara Bubula.

Transmisję z posiedzenia komisji przeprowadzą TV Trwam i Radio Maryja. Początek o godz. 12.30.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl