Rada KEP ponownie upomina się o TV Trwam

Rada KEP ds. Środków Społecznego Przekazu powtórzyła stanowisko prezydium Episkopatu Polski i samej Konferencji, co do prawa o obecność TV Trwam na multipleksie.

Na Jasnej Górze odbyło się dziś spotkanie Radyds. Środków Społecznego Przekazu. To pierwsze posiedzenie Rady pod kierownictwem nowego przewodniczącego ks. abp Wacława Depo.

Metropolita częstochowski odnosząc się do nieprzyznania TV Trwam miejsca na multipleksie przez KRRiT tłumaczył, że jest to nasze prawo wynikające z wolności religijnej a nie czynienia państwa wyznaniowego.

– Chodzi o głos medium katolickiego i stacji katolickiej, a nie tylko społeczno-religioznawczej, dlatego chcę to bardzo wyraźnie zaznaczyć, że tutaj jesteśmy za jednością, którą chcemy budować na prawdzie a nie na jakichś ukrytych źródłach manipulacji prawdą. Czy nawet na tych zaporach finansowych, które miałyby nas podzielić. Bo to nie pieniądze maja nas dzielić, nawet takiej czy innej koncesji, ale przede wszystkim mają nas łączyć prawdy wychowywania i odpowiedzialności za ludzi – dodał ks. abp Wacław Depo.

Metropolita częstochowski podkreślił, że Rada ds. Środków Społecznego Przekazu ma spełniać ważną rolę będąc nie tylko głosem informacyjnym, ale także formacyjnym.

– Te wyzwania, które stanowią dzisiaj dla Kościoła w Polsce pewien problem. Bo takim jest sprawa polityki prorodzinnej, obrony życia, ale też ideologia Gender, eutanazja i inne takie tematy, które pokazują, że Rada musi być tym właśnie organem doradczym dla prezydium Episkopatu, żeby jak najbardziej wzmocnić głos formacyjny dla ludzi. To nie jest tylko informacja, to ma wychowywać. Tutaj nie chodzi o walkę z przeciwnikiem, ale o uświadomienie prawdy o nas samych– zaznaczył ks. abp Wacław Depo.

Tymczasem cały czas trwa akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT w obronie katolickiej TV Trwam. Do dzisiaj podliczono 2 mln 426 tys. 277 kopii podpisów.

 

Wypowiedź ks. abp Wacława Depo


Pobierz Pobierz

RIRM

Odpowiedź ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia na list Dworaka

drukuj