fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Zakończył się pierwszy dzień 374. Zebrania Plenarnego KEP

Księża biskupi spotkali się we wtorek na 374. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. Podczas pierwszego dnia  obrad wybrano nowego przewodniczącego Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Został nim biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej, ks. bp Marek Stolarczyk.

Podczas dwudniowych obrad księża biskupi rozmawiają o owocach Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca św. w Polsce – mówi ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP

– Pierwszy punkt to pomyślenie co po ŚDM – co dalej? Dlatego, że było to przygotowanie, a teraz myślimy jak ten potencjał ŚDM można jeszcze dalej kontynuować, jak pomóc młodzieży, aby ta energia, która została w nich pobudzona, te osobowości, ten styl były dalej kontynuowane. Druga rzecz, to była Ojca Świętego do Polski, dlatego księża biskupi będą mówić również o kwestii Ojca św. w Auschwitz, wizyty na Jasnej Górze i przesłania, które Ojciec św. Franciszek tu zostawia. Tym bardziej, że księża biskupi rozpoczęli modlitwą w intencji Ojca św. Franciszka, który świętuje swoje imieniny (święto patronalne św. Franciszka) – wyjaśnia rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Ważnym tematem będą również trwające obchody 1050-lecia Chrztu Polski oraz Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Biskupi pochylą się też nad zbliżająca się Pielgrzymką Narodową do Rzymu.

RIRM

drukuj