Sejm zajmie się we wrześniu ustawą obniżającą wiek emerytalny

Po wakacjach parlamentarnych posłowie zajmą się prezydenckim projektem obniżającym wiek emerytalny.

Rada Ministrów pozytywnie oceniła w minionym tygodniu prezydencki projekt obniżenia wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Rząd rekomenduje, by nowe przepisy obowiązywały od 1 października 2017.

– W związku z tym, że rząd wydał pozytywne stanowisko odnośnie prezydenckiego projektu obniżającego wiek emerytalny, chcę państwa poinformować, że prace nad nim podejmiemy na pierwszym posiedzeniu wakacyjnym, czyli we wrześniu. Mam nadzieję, że przez wrzesień i październik ta ustawa zostanie uchwalona – wskazała Beata Mazurek.

Obecnie, decyzją rządu PO – PSL, wiek przejścia na emeryturę jest stopniowo podwyższany do 67 lat, niezależnie od płci. Mężczyźni mają przechodzić na emeryturę w tym wieku w 2020 r., a kobiety w 2040 r.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl