Sejm wysłucha informacji MSWiA na temat śmierci Igora Stachowiaka

Sejm na rozpoczynającym się dziś dwudniowym posiedzeniu wysłucha informacji MSWiA w sprawie śmierci Igora Stachowiaka. Wniosek w tej sprawie  złożył rząd.

25-letni Igor Stachowiak został zatrzymany 15 maja 2016 roku na wrocławskim rynku. Był poszukiwany za oszustwa.

Według funkcjonariuszy, mężczyzna zachowywał się agresywnie i dlatego musieli użyć paralizatora. Po przewiezieniu na komisariat mężczyzna stracił przytomność i pomimo reanimacji zmarł.

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński w rozmowie z Radiem Maryja podkreślił, że w policji nie ma miejsca dla patologii.

O tym mówiliśmy jednoznacznie od początku, kiedy przejęliśmy odpowiedzialność za państwo. Ja używałem nawet takiego sformułowania, że będziemy wypalać do białości rozżarzonym żelazem patologię w policji i robimy to. Nagradzamy tych, którzy dobrze służą, którzy podnoszą standardy i wypełniają etos służby i karzemy, usuwamy ze służby tych, którzy nie są w stanie stanąć na wysokości zadania. Jeżeli chodzi o Wrocław, trzeba powiedzieć wyraźnie, że ten funkcjonariusz, który użył paralizatora w sytuacji, w której był wykorzystany inny środek przymusu bezpośredniego, czyli kajdanki, postąpił niezgodnie z przepisami prawa – powiedział Jarosław Zieliński.

W związku z wydarzeniami sprzed roku szef MSWiA odwołał w poniedziałek komendanta dolnośląskiej policji, jego zastępcę do spraw prewencji oraz komendanta miejskiego we Wrocławiu.

W niedzielę z kolei rzecznik Komendy Głównej Policji informował, że trwa procedura zwolnienia policjanta, który użył na komisariacie paralizatora wobec zmarłego.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl