fot. PAP/Roman Zawistowski

Sejm: w okręgu łódzkim po cztery mandaty dla KO i PiS, dwa mandaty dla SLD

Wicepremier Piotr Gliński i wiceminister inwestycji Waldemar Buda z PiS oraz dziennikarz Tomasz Zimoch z Koalicji Obywatelskiej i wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela (SLD) zostali m.in. posłami w okręgu łódzkim (nr 9). PiS i KO uzyskały po cztery mandaty, KW SLD – dwa.

Protokół potwierdzający ich wybór opublikowała w poniedziałek wieczorem na swojej stronie internetowej łódzka delegatura Krajowego Biura Wyborczego.

Okręg łódzki (nr 9) obejmuje miasto Łódź oraz powiaty łódzki wschodni i brzeziński. Do podziału w tym okręgu było 10 mandatów poselskich. Wybory z wynikiem 35,82 proc. wygrał KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni, któremu przypadły cztery mandaty. Drugie miejsce zajął KW PiS – 32,90 proc., co dało też cztery miejsca w Sejmie, a kolejne KW SLD – 20,10 proc., który będzie miał dwóch przedstawicieli w parlamencie.

Pozostałe ugrupowania (KW Konfederacja Wolność i Niepodległość – 6,65 proc. i KW PSL – 4,53 proc.) nie uczestniczyły w podziale mandatów.

Z list KO do parlamentu dostali się: dziennikarz Tomasz Zimoch, który startował z pierwszego miejsca i uzyskał 47 648 głosów oraz wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski – 25 663 głosów, Iwona Śledzińska-Katarasińska – 17 254 głosów, dla której będzie to już dziewiąta kadencja w roli posłanki i Małgorzata Niemczyk – 13 421 głosów.

PiS będzie reprezentować w Sejmie wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda, na którego swój głos oddało 50 114 osób, co jest najlepszym wynikiem w okręgu łódzkim oraz „jedynka” listy PiS wicepremier Piotr Gliński, który otrzymał 43 626 głosów, a także radny miejski Włodzimierz Tomaszewski – 6 884 głosów i wojewoda łódzki Zbigniew Rau – 6 833 głosów.

Z listy KW SLD do Sejmu dostali się natomiast wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela (40 811 głosów) i Hanna Gill-Piątek (14 422 głosów).

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl