fot. sejm.gov.pl

Sejm rozpoczął trzydniowe posiedzenie

Sejm rozpoczął dziś trzydniowe posiedzenie. W piątek posłowie zajmą się między innymi wnioskiem PO w sprawie wotum nieufności dla rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Kandydatem na nowego premiera jest lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

W trakcie trzydniowego posiedzenia Sejmu posłowie będą kontynuowali prace nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Ponadto rozpatrzą też projekt nowelizacji Prawa o ruchu drogowym, rządowy projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych oraz projekt ustawy o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości.

Na piątkowy wieczór przewidziano natomiast debatę nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej w sprawie konstruktywnego wotum nieufności wobec rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Wniosek w tej sprawie PO złożyła pod koniec listopada. W jego uzasadnieniu nawiązano do ujawnionych przez portal Onet.pl zapisów nagrań z udziałem Mateusza Morawieckiego z restauracji „Sowa i Przyjaciele” sprzed kilku lat, gdy obecny premier był prezesem banku BZ WBK, a także do afery KNF.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj