fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Sejm: Prokurator Krajowy przedstawił informację nt. działań służb w sprawie M. Falenty 

Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski przedstawił w Sejmie informacje na temat działań podejmowanych przez służby w sprawie Marka Falenty – biznesmena skazanego w aferze podsłuchowej. W mediach pojawiły się plotki o jego możliwych związkach z politykami Prawa i Sprawiedliwości. Krążą także informacje, że będą ujawnione kolejne nagrania z udziałem obecnego premiera.

Prokuratura dysponuje różnego rodzaju pismami, związanymi ze stanowiskiem pana Falenty – podkreślił Bogdan Święczkowski.

– Podjęła w tym zakresie działania śledcze, a także zwróciła się do odpowiednich służb o podjęcie innych działań, o których tutaj nie mogę mówić – zaznaczył.

Prokurator Krajowy  przypominał, że za rządów PO-PSL, kiedy wybuchła afera podsłuchowa, powołany został specjalny zespół operacyjno-śledczy.

– Pan minister Sienkiewicz podobno podjął bardzo intensywne i skuteczne działania – no to na pewno podjął wszystkie możliwe w tamtym czasie czynności, które doprowadziły do ustaleń takich, jakie powzięła prokuratura i służby specjalne. Natomiast polskie państwo nie jest takim państwem, jak określił pan minister Sienkiewicz w swoim nagraniu, tylko jest państwem skutecznie działającym, podejmującym skuteczne działania i te działania są podejmowane, zarówno jeżeli chodzi o polską prokuraturę, jak i o polskie służby specjalne – mówił Bogdan Święczkowski.

TV Trwam News/RIRM

drukuj