Sejm po wakacjach zajmie się projektami ws. emerytur dla matek i premii za drugie dziecko

Po wakacjach do Sejmu trafią projekty ustaw dotyczące emerytur dla matek i premii za szybsze urodzenie drugiego dziecka – zapowiedziała w radiu RMF FM wicepremier Beata Szydło.

Wicepremier i przewodnicząca Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beata Szydło przypomniała, że wczoraj komitet zajmował się projektami i programami dla młodzieży i dla rodzin.

Dziś zapowiedziała, że przygotowywane są także nowe projekty i plany na kolejne lata. Chodzi o projekty ustaw dotyczące „emerytur dla mam, które wychowały co najmniej czworo dzieci” oraz premie za „szybsze urodzenie drugiego dziecka”. Wicepremier mówiła o tym w połowie kwietnia podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy w Warszawie.

Jak wskazała, projekty mają po wakacjach trafić pod obrady Sejmu, a do końca roku mają zostać uchwalone, tak by obowiązywały od przyszłego roku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl