fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Sejm: odbyła się konferencja z okazji Narodowego Dnia Życia

W Sejmie odbyła się dziś konferencja pt. „Ochrona prawna osoby chorej genetycznie”. Wydarzenie wpisuje się w obchodzony dziś Narodowy Dzień Życia.

Uczestnicy spotkania rozmawiali o tym, jak w Polsce chroniona jest godność człowieka, szczególnie tego chorego, jeszcze w łonie matki. Temat ten został poruszony na kilku płaszczyznach: prawnej, etycznej oraz socjologicznej.

W konferencji wzięli udział parlamentarzyści, naukowcy, prawnicy oraz działacze pro-life, a zorganizował ją poseł Jan Klawiter przy współpracy z Fundacją S.O.S. Obrony Poczętego Życia.

Poprzez takie wydarzenie chcemy stale przypominać, że każdy człowiek powinien być chroniony – wskazuje ks. Ryszard Halwa SAC z Fundacji S.O.S.

– Prawo powinno chronić bezwzględnie każdego człowieka – także tego w łonie matki.  Bo stosunek rozwoju dziecka w łonie matki od strony somatycznej do rozwoju człowieka (od urodzenia do późnej starości)  wynosi kilkaset tysięcy razy, jest to więc wielka eksplozja rozwoju. Myślę, że większość ludzi ma świadomość, że od poczęcia to jest istota ludzka, która się tak dynamicznie rozwija. Ale wiemy, że różne media, często lewicowe, próbują podważać wartość życia. Dlatego cieszę się, że jest takie radio, jak Radio Maryja czy TV Trwam, które przedstawiają prawdę o wartości i świętości życia – podkreślił ks. Ryszard Halwa SAC.

Dzień Świętości Życia przeżywać będziemy już jutro.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj