Sejm: Poparcie dla projektu dot. zmian w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Sejmowe kluby wyraziły poparcie dla rządowego projektu zmian w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Projekt przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej m.in. łagodzi obowiązujące zasady uwzględniania organizacji pożytku publicznego w wykazie podmiotów uprawnionych do otrzymywania 1 proc. podatku.

To realizacja ważnego celu społecznego – mówiła poseł PiS-u Anna Szmidt-Rodziewicz, przedstawiając w Sejmie stanowisko klubu.

– Zgodnie z proponowanymi rozwiązaniami minister będzie uwzględniał w wykazie również te organizacje, które udowodnią, że niezamieszczenie wymaganych rocznych sprawozdań; finansowego i merytorycznego, nastąpiło bez ich winy, albo z przyczyn od nich niezależnych. Nowelizacja tego zapisu realizuje zatem ważny cel społeczny, jakim jest optymalizacja działalności tych organizacji poprzez stworzenie szansy pozyskiwania dochodów ze źródeł podatkowych jak największej ilości podmiotów – powiedziała Anna Szmidt-Rodzewicz.

Podczas obrad zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i Kukiz’15, Nowoczesna i Platforma Obywatelska wyraziły poparcie dla projektu. Teraz zajmie się nim ponownie sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

RIRM

drukuj