(fot. PAP)

Sejm o uchyleniu immunitetu Antoniemu Macierewiczowi

Dziś w ostatnim dniu posiedzenia Sejm będzie głosował m.in. nad wnioskiem o uchylenie immunitetu Antoniemu Macierewiczowi w związku z procesem karnym, który wytoczył mu lobbysta Marek Dochnal.

Dochnal zarzuca posłowi PiS pomówienie w jednym z programów telewizyjnych. Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich rekomenduje uchylenie immunitetu posłowi PiS.

Poseł nie zrzekł się immunitetu; mówił, że chce, by Sejm w głosowaniu nad jego uchyleniem określił, czy w Polsce ma funkcjonować „etyka wywiedziona ze środowiska, które reprezentuje Dochnal”.

– Wielkich złudzeń w tej materii nie mam, ale sadze jednak, bardzo długo się nad tym zastanawiałem, że nie zrzeknę się immunitetu i będę prosił państwa o podjęcie decyzji w formie glosowania. Ono ma tą zaletę, że jest imienne i będzie przyczynkiem, oczywiście nie najważniejszym. Tutaj działy się w ciągu 31 ostatnich miesięcy rzeczy tysiąckrotnie straszniejsze i poważniejsze, nieporównanie. Takie które przejdą do historii Narodu Polskiego, to będzie tylko malutkim przyczynkiem, ale będzie – powiedział pos. Antoni Macierewicz.

Także dziś posłowie będą głosować nad projektem zmian w ustawie o podatku VAT. Sejm rozpatrzy również rządowy projekt zmian w Prawie wodnym.

 

Wypowiedź pos. Antoniego Macierewicza

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj