Sejm nie wysłucha wyjaśnień Tuska ws. finansowania byłej partii

Sejm nie wysłucha wyjaśnień premiera Donalda Tuska dotyczących finansowania swojej byłej partii KLD przez niemiecką CDU.

O uzupełnienie porządku obrad o informację premiera w tej sprawie wnioskował klub Prawa i Sprawiedliwości. Tłumaczył, że Donald Tusk jednoznacznie nie odniósł się do przedstawionych mu zarzutów. Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów zadecydowało jednak, że informacji na posiedzeniu nie będzie.

Poseł Mariusz Błaszczak, przewodniczący KP PiS twierdzi, że być może unikanie odpowiedzi jest celowym działaniem koalicji rządzącej.

– Wygląda na to, że dziś Polską rządzą partia Platforma Obywatelska i sam Donald Tusk. Chcą uniknąć wypowiedzi w tej sprawie, co świadczy źle o samym Donaldzie Tusku no i o tej partii. Jeżeli Donald Tusk ma czyste sumienie to nie powinien wzbraniać się przed przedstawieniem sprawy na forum Sejmu – powiedział  Poseł Mariusz Błaszczak.

O sprawie finansowania Kongresu Liberalno-Demokratycznego przez niemiecką CDU napisał jeden z tygodników. Zarzut potwierdził Paweł Piskorski, były polityk KLD i PO.

Prawo i Sprawiedliwość we wniosku stwierdza, że „brak jednoznacznego odniesienia premiera Donalda Tuska do przedstawionych zarzutów budzi poważne wątpliwości co do jawności i transparentności życia publicznego w Polsce. Stawia także pytania o to, czyje interesy reprezentował były Kongres Liberalno-Demokratyczny oraz jego twórcy, którzy dzisiaj, z premierem Donaldem Tuskiem na czele, tworzą Platformę Obywatelską i sprawują rządy w państwie” – napisał Mariusz Błaszczak.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl