Sejm m.in. o emeryturach i finansowaniu sił zbrojnych

Posłowie będą dziś głosować m.in. nad rządowym projektem noweli ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Nie zabraknie też tematu modernizacji i finansowania Sił Zbrojnych.

Dziś ostatni dzień posiedzenia Sejmu w tym tygodniu. Politycy zadecydują o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Rencistom z orzeczeniem o całkowitej niezdolności do pracy ma przysługiwać prawo do najniższego świadczenia emerytalnego w wysokości 1000 zł.

Posłowie zdecydują także o rządowym projekcie nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Celem projektu jest stworzenie ram prawnych umożliwiających przeprowadzanie programów pilotażowych dotyczących opieki zdrowotnej.

Sejm ma też głosować nad poprawkami Senatu do noweli ustawy o modernizacji i finansowaniu Sił Zbrojnych. Zakłada ona podwyższenie stanowisk dla żołnierzy zawodowych ze 130 do 150 tys. Poza tym wydatki na obronność mają wynieść w przyszłym roku co najmniej 2 proc. PKB, a docelowo, do minimum 2,5 proc. PKB w 2030 r.

Posłowie rozstrzygną również czy porządek obrad zostanie uzupełniony o pierwsze czytanie projektu uchwały w sprawie powołania Komisji Śledczej dotyczącej SKOK Wołomin.

Po głosowaniach Sejm wysłucha sprawozdania z działalności Najwyższej Izby Kontroli w ubiegłym roku.  

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl