Sejm i Senat wznowią obrady

O godzinie 9.00 Sejm wznowi posiedzenie. Godzinę później uczyni to także Senat. Według zapowiedzi przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, obie izby parlamentu mogą się zająć projektem zmian w ustawie o działach administracji rządowej.

Zmiany w ustawie, które prawdopodobnie będą dziś przedmiotem prac Sejmu, mają pozwolić na wydzielenie energetyki z działu gospodarki, co ma być pierwszym krokiem do utworzenia zapowiedzianego przez PiS resortu energetyki.

Dziś także ważny dzień dla Platformy Obywatelskiej. Zbiera się bowiem rada krajowa partii. Ma ona przyjąć nowy regulamin wyborów wewnętrznych w ugrupowaniu. Szef Platformy wybierany jest w wyborach powszechnych przez wszystkich członków partii. Zgodnie z zaproponowanym regulaminem do 30 listopada zgłaszano by kandydatów na przewodniczącego partii, następnie trwałyby kolejne działania wyborcze, a wyniki głosowania w wyborach szefa PO znane byłyby po 20 stycznia 2016 r.

Już wiadomo, że o stanowisko będą starać się Ewa Kopacz oraz Sławomir Neumann. Była premier przegrała wczoraj walkę z Neumannem o fotel przewodniczącego klubu PO. Większość nowych posłów, którzy mieli stanowić drużynę Ewy Kopacz nie chce jej na czele partii.

– Tak zdecydował klub w demokratycznej partii. Przyjmuję ten wynik. Pogratulowałam przewodniczącemu, bo to rzeczywiście jest czas trudny – mówiła Ewa Kopacz.

Ten trud potwierdziły słowa, jakie padły wczoraj z ust Ewy Kopacz podczas dymisji rządu. Zamiast podziękowania wyborcom za powierzony mandat, ponownie usłyszeliśmy słowa uderzające w PiS.

– Jeśli nowa władza wyprowadzi nas z Zachodu na Wschód, jeśli z Europy zaprowadza nas na swoje urojone manowce, to PO będzie miała gotową mapę powrotu do normalności – powiedziała Ewa Kopacz.

Jednak mandat społeczny pokazuje, że to Prawo i Sprawiedliwość ma przed sobą zadanie przywrócenia w Polsce normalności. 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl