fot. PAP/Marcin Obara

Sędzia P. Juszczyszyn bez wglądu w listy poparcia dla kandydatów do KRS

Sędzia Paweł Juszczyszyn nie otrzymał do wglądu list poparcia dla kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. W Kancelarii Sejmu dowiedział się, że cofnięto mu delegację.

Dziś rano sędzia Paweł Juszczyszyn pojawił się w Sejmie. Przyjechał wprost z olsztyńskiego sądu. Tyle tylko, że przyjazd nie przyniósł oczekiwanego skutku, bo delegację sędziemu Juszczyszynowi cofnął prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki.

Paweł Juszczyszyn domagał się wglądu w listy poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Kancelaria Sejmu zapowiedziała, że udostępni dokumenty, ale w związku z wycofaniem delegacji odmówiła dostępu. Domaganie się przez sędziego Pawła Juszczyszyna wglądu w listy poparcia dla kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa to element bardzo długiej batalii o ujawnienie, kto poparł kandydatów do Rady wybranych głosami PiS wiosną 2018 roku. Każdy z nich musiał zebrać przynajmniej 25 podpisów sędziów lub 2 tysiące podpisów obywateli.

Sędzia Paweł Juszczyszyn od jesieni rozpatruje apelację w sprawie cywilnej. W pierwszej instancji orzekał sędzia wybrany przez nową KRS. Juszczyszyn chce rozstrzygnąć, czy sędzia był uprawniony do orzekania.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl