fot. PAP/Marcin Obara

Sędzia P. Juszczyszyn bez wglądu w listy poparcia dla kandydatów do KRS

Sędzia Paweł Juszczyszyn nie otrzymał do wglądu list poparcia dla kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. W Kancelarii Sejmu dowiedział się, że cofnięto mu delegację.

Dziś rano sędzia Paweł Juszczyszyn pojawił się w Sejmie. Przyjechał wprost z olsztyńskiego sądu. Tyle tylko, że przyjazd nie przyniósł oczekiwanego skutku, bo delegację sędziemu Juszczyszynowi cofnął prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki.

Paweł Juszczyszyn domagał się wglądu w listy poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Kancelaria Sejmu zapowiedziała, że udostępni dokumenty, ale w związku z wycofaniem delegacji odmówiła dostępu. Domaganie się przez sędziego Pawła Juszczyszyna wglądu w listy poparcia dla kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa to element bardzo długiej batalii o ujawnienie, kto poparł kandydatów do Rady wybranych głosami PiS wiosną 2018 roku. Każdy z nich musiał zebrać przynajmniej 25 podpisów sędziów lub 2 tysiące podpisów obywateli.

Sędzia Paweł Juszczyszyn od jesieni rozpatruje apelację w sprawie cywilnej. W pierwszej instancji orzekał sędzia wybrany przez nową KRS. Juszczyszyn chce rozstrzygnąć, czy sędzia był uprawniony do orzekania.

TV Trwam News

drukuj