Samolot PLL LOT poza drogą kołowania na lotnisku w Moskwie

Samolot PLL LOT Embraer 175 we wtorek podczas lądowania na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie zjechał poza drogę kołowania, prowadzącą z pasa startowego pod terminal – poinformował rzecznik spółki Marek Kłucińki. Nikomu z pasażerów nic się nie stało.

Jak powiedział Kłuciński, samolot, hamując na pasie startowym, nie wjechał – prawdopodobnie z powodu bardzo śliskiej nawierzchni – na drogę kołowania. Tam, gdzie maszyna zatrzymała się, podstawiono schody i pasażerowie opuścili pokład.

Trwa ustalenie przyczyn incydentu, do jakiego doszło we wtorek popołudniu. Na pokładzie znajdowało się 60 pasażerów i 4 członków załogi. „Nikomu nic się nie stało i nie było żadnego zagrożenia dla podróżnych” – zaznaczył rzecznik. Zapewnił, że na razie nie stwierdzono żadnych uszkodzeń samolotu.

„Służby techniczne LOT-u po przeanalizowaniu sytuacji w konsultacji z załogą zdecydowały o wysłaniu z Warszawy mechanika, który dokona przeglądu maszyny na miejscu w Moskwie” – dodał. LOT poinformował, że rejs powrotny został odwołany. Pasażerowie, którzy mieli lecieć tym rejsem do Warszawy, wrócą innym wieczornym lotem do stolicy Polski. Rosyjskie agencje powołując się służby lotnicze poinformowały, że w związku z incydentem lotniska nie zamknięto.

PAP 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl