S. Żaryn: Zatrzymane przez ABW Rosjanki prowadziły działania wymierzone przeciwko polskiej polityce historycznej

Dwie Rosjanki Jekterina C. i Anastazja Z. zostały zatrzymane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w celu wydalenia z Polski. Jak poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych, kobiety prowadziły działania wymierzone przeciwko polskiej polityce historycznej. Rosjanki zostały także objęte zakazem wjazdu do Polski.

Stanisław Żaryn powiedział, że Anastazja Z. działała w grupie, która prowadziła działania hybrydowe w kraju.

Były to działania związane stricte z realizacją interesów Kremla, a szczególnym obszarem działań Anastazji Z. była kwestia współpracy ze środowiskami prorosyjskimi w Polsce i próba konsolidacji ich wokół działań o charakterze propagandy historycznej. Anastazja Z. prowadziła działania mające na celu inspirowanie i zachęcanie do podejmowania aktywności związanej z propagowaniem rosyjskiej wersji historii i utrudnieniem prowadzenia polityki historycznej przez polskie państwo – poinformował Stanisław Żaryn.

Rosjanka miała być w bezpośrednim kontakcie z organizacjami prorosyjskimi w Polsce.

Wczoraj ABW zatrzymała obywatelkę Rosji Jekaterinę C., dodatkowo cztery osoby objęto pięcioletnim zakazem wjazdu na terytorium Polski. Według ABW osoby te brały udział w działaniach hybrydowych wymierzonych w Polskę. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl