S. Rafała Włodarczak odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość odznaczenia siostry Rafały Włodarczak Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie w imieniu prezydenta Polski Andrzej Dudy, wręczyła jego małżonka, Agata Kornhauser-Duda.

Elżbietanka w 1971 roku rozpoczęła budowę Domu Dziecka na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Z kolei w 2005 roku zajęła się stworzeniem sierocińca w Betlejem.

Jak skromnie podkreśliła, żadne z tych dzieł nie byłoby możliwe bez pomocy innych, a także patriotycznego wychowania jakie dali jej rodzice.

– Oczywiście nie pracowałam dla orderu, nie pracowałam na wyróżnienie, pracowałam tak jak mnie nauczyli rodzice. Miałam to szczęście, że miałam rodziców wierzących i kochających ojczyznę to wbili mi mocno w mózg i w serce. Dlatego jak pojechałam na misję miałam zawsze na uwadze rodziców, swoich wychowawców – mówiła siostra Rafała.

Prezydencki minister Adam Kwiatkowski wskazał, że odznaczenie siostry Rafały Włodarczyk Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski jest symbolem wdzięczności za jej pracę dla ludzi i ojczyzny.

– Pan prezydent i pani prezydentowa odwiedzili dzieło, którego budowę rozpoczęła siostra Rafała. Mogli tam zobaczyć jak ten charyzmat i jak ta chęć dawania normalności, którą siostry pragną przekazywać tym dzieciom – które są pokrzywdzone przez sytuację, przez otoczenie, w którym wzrastają – procentuje – powiedział  Adam Kwiatkowski.

Obecnie Dom Dziecka w Betlejem obejmuje stałą opieką 25 dzieci, a kilkanaścioro przychodzi tam popołudniami, aby zjeść ciepły posiłek. Są to dzieci w wieku od 5 do 15 lat.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl