S. Karczewski: Zjednoczona Prawica silna i trwała tak jak do tej pory

Rządząca w Polsce Zjednoczona Prawica jest silna i jej trwałość wzrasta – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, pytany o kondycję koalicji w obliczu zawetowanych przez prezydenta ustaw o sądownictwie.

Jako senatorowie Prawa i Sprawiedliwości jesteśmy gotowi współpracować dalej z panem prezydentem, m.in. w sprawie referendum konstytucyjnego – wskazał Marszałek Senatu. Jednocześnie Stanisław Karczewski podkreślił, że rząd nie zrezygnuje z reformy sprawiedliwości, na którą już od lat czeka większość Polaków.

Odnosząc się do prezydenckiego weta marszałek podkreślił, że choć było ono zaskoczeniem, to jest już przeszłością i teraz trzeba pracować wspólnie w nowej rzeczywistości.

Stanisław Karczewski odniósł się także do doniesień medialnych mówiących, że podczas poniedziałkowego spotkania w Belwederze prezydent Andrzej Duda otrzymał ultimatum mające nakłonić go do wycofania weta.

– W prasie pojawiły się informacje absolutnie nieprawdziwe. Nie było żadnych żądań, prowadziliśmy rozmowy w bardzo dobrej atmosferze. Znamy się z panem prezydentem i pani premier, i ja, i pan marszałek Kuchciński. Ja nie jestem upoważniony do przekazywania szczegółów naszej rozmowy, ale z całą pewnością nikt z nas nie mówił o ultimatum i o żadnych warunkach. Rozmawialiśmy o sytuacji politycznej i możliwych scenariuszach na przyszłość. Atmosfera była bardzo dobra i bardzo  rzeczowa. To, co ukazuje się w prasie, jest bardzo krzywdzące i nieprawdziwe. Dla mnie to jest dowód, że prasa czasami kłamiekomentował Stanisław Karczewski.

Marszałek dodał, że podobnie jak zmiany w sądownictwie, potrzebne są zmiany w Konstytucji. „Przez osiem lat Platforma Obywatelska nie tknęła palcem, żeby cokolwiek zmienić” – zaznaczył Stanisław Karczewski.

Prezydent Andrzej Duda pod koniec maja zapowiedział, że zwróci się do Senatu, aby 11 listopada 2018 r. odbyło się referendum mające na celu nakreślenie fundamentu przyszłej konstytucji.

 

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl