fot. PAP/Radek Pietruszka

S. Karczewski: We wsi drzemie wielki potencjał

Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą, by młodzi ludzie na wsi mieli dobry dostęp do oświaty i służby zdrowia. We wsi drzemie wielki potencjał – przyznaje marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

W parlamencie trwa konferencja pt. „Jak uwolnić potencjał wsi ?”. W spotkaniu uczestniczą senatorowie, przedstawiciele kancelarii prezydenta oraz eksperci, którzy zajmują się problematyką obszarów wiejskich. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zwrócił uwagę, że polska wieś się zmienia.

Życie na wsi będzie coraz bardziej zintensyfikowane, atrakcyjne i łatwiejsze. Chcemy, by młodzi ludzie, którzy rodzą się na wsi, mieli dobry dostęp do oświaty i służby zdrowia. Nie wszystko się udaje, ale będziemy zabiegać, by poprawiać system opieki zdrowotnej – zaznaczył Stanisław Karczewski.

Dziś odbędzie się finał 17. edycji konkursu „Sołtys roku 2018”. Celem konkursu jest promowanie najbardziej aktywnych sołtysów, postaw obywatelskich i troska o rozwój małych ojczyzn. Organizatorem dzisiejszej konferencji są m.in. senackie komisje: Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej.

RIRM

drukuj