fot. Tomasz Strąg

S. Karczewski: Szanse na moją reelekcję na stanowisku marszałka Senatu oceniam „pół na pół”

Stanisław Karczewski podtrzymuje nadzieje Prawa i Sprawiedliwości na uzyskanie większości w Senacie. Jak mówił, dziś szanse na to, że zostanie ponownie wybrany marszałkiem, są pół na pół.

Dotychczasowy marszałek Senatu Stanisław Karczewski jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na marszałka także w kolejnej kadencji. Wyboru nie dokona jednak tylko PiS, bo w Senacie ma 48 mandatów. O wszystkim mogą rozstrzygnąć senatorowie niezależni. Stanisław Karczewski pytany o swoje szanse, podkreślił, że wszystko wciąż się waży. Dziś jest pół na pół.

– To tak jakbyśmy określili szklankę do połowy wypełnioną wodą. Jest równowaga. Patrzę bardzo realnie na tę sytuację, która jest w Senacie“ – powiedział Stanisław Karczewski.

Marszałek podkreślił, że to Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło największą liczbę senatorów do parlamentu. Stanisław Karczewski dopytywany, czy PiS przeciągnęło na swoją stronę kogoś z opozycji, tłumaczył tylko, że wszystko wyjaśni się 12 listopada. Wtedy po raz pierwszy zbierze się nowy Senat.

TV Trwam News

drukuj