fot. PAP/Jakub Kamiński

S. Karczewski pogratulował V. Orbanowi zwycięstwa wyborczego i zaprosił na kongres „Europa Christi”

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował, że w czasie poniedziałkowego spotkania z premierem Węgier Viktorem Orbanem pogratulował mu zwycięstwa wyborczego, a także zaprosił go na Międzynarodowy Kongres „Europa Christi”.

Stanisław Karczewski i Viktor Orban spotkali się w poniedziałek po południu. Wcześniej węgierski premier podczas swojej wizyty w Polsce spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, premierem Mateuszem Morawieckim oraz marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim.

Wiktorowi Orbanowi podziękowałem za wizytę w Polsce i pogratulowałem zwycięstwa wyborczego. Premiera Węgier zaprosiłem na Międzynarodowy Kongres >>Europa Christi<<, na którym wspólnie będziemy rozmawiać o przyszłości Europy, nie zapominając o jej chrześcijańskich korzeniach” – napisał marszałek Karczewski w poniedziałek wieczorem na Twitterze.

Po wygranych na początku kwietnia wyborach parlamentarnych Viktor Orban podziękował za poparcie polskim przywódcom, a także swoim wyborcom, działaczom i wolontariuszom.

Chciałbym podziękować naszym polskim przyjaciołom, prezesowi Kaczyńskiemu i premierowi Morawieckiemu, że przyjechali i nas poparli” – oświadczył węgierski premier.

Później na konferencji prasowej podkreślał, że podczas kampanii wyborczej otrzymał wsparcie z Bawarii i z Polski.

Te dwie relacje będą miały dla mnie szczególne znaczenie także w przyszłości” – zapowiedział wówczas Viktor Orban.

PAP/RIRM

drukuj