„Rzeczpospolita”: Pirat jedzie inteligentnie

Skutkuje groźba utraty prawa jazdy. Liczba kierowców przekraczających prędkość o 50 km/h spadła o jedną trzecią – czytamy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.

„Chociaż głośno o spektakularnych wyczynach piratów drogowych, to – jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, które poznała >>Rzeczpospolita<< – mniej kierowców przekracza dozwoloną prędkość o 50km/h lub więcej” – podaje gazeta.

„W tym roku, do sierpnia, z tego powodu zatrzymaliśmy 17 tys. osób. To o 5,2 tys. mniej niż w tym samym okresie roku ubiegłego” – cytuje „Rz” Radosława Kobrysia z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Jak podaje dziennik, „surowsze przepisy, mające utemperować zapędy drogowych szaleńców, wprowadzono w maju 2015 r. Od tamtej pory policja ma obowiązek zatrzymać kierowcy prawo jazdy za zbyt dużą prędkość – jeżeli w terenie zabudowanym jedzie o 50km/h szybciej niż to dozwolone, od ręki traci dokument na trzy miesiące”.

Sądząc po statystykach, ten bat podziałał na piratów drogowych odstraszająco. W 2017 r. policjanci zabrali 31 tys. praw jazdy za przekroczenie 50 km/h. W obecnym dużo mniej – informuje „Rz”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl