„Rzeczpospolita”: ogromny spadek liczby tzw. aborcji w Polsce

W 2021 roku dokonano zaledwie 107 legalnych zabiegów przerywania ciąży, dziesięciokrotnie mniej niż w latach poprzednich – wynika z danych, które opublikowała dziś „Rzeczpospolita”.

To skutek wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który niemal całkowicie zakazał tzw. aborcji – podnosiła redakcja.

W artykule opublikowanym na stronie internetowej „Rzeczpospolitej” podano, że 75 ze 107 legalnych tzw. aborcji w 2021 roku wykonano, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazywały na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Kolejne 32 przypadki miały miejsce, bo ciąża stanowiła zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety.

Prawo dopuszcza jeszcze tzw. aborcję, gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, jednak takie sytuacje w 2021 r. się nie zdarzyły.

„Rzeczpospolita” zauważyła, że aby przekonać się, jak wielki nastąpił spadek liczby tzw. aborcji, trzeba sięgnąć po dane z poprzednich lat. W 2018 r. było 1076 legalnych tzw. aborcji, w 2019 r. – 1110, a w 2020 r. – ponownie 1076. W porównaniu z zbiegami w latach poprzednich spadek jest dziesięciokrotny.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl