fot. gov.pl/web/kgpsp

Rzecznik Straży Pożarnej: Zawieźliśmy pomoc humanitarną do Kijowa, to już nasz 14. konwój

Polowe łóżka, koce, śpiwory i kilka milionów maseczek – taką pomoc humanitarną zawieźli do Kijowa polscy strażacy. „To już nasz 14. konwój humanitarny” – powiedział we wtorek rzecznik PSP Karol Kierzkowski.

Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że pomoc humanitarna została wysłana na prośbę strony ukraińskiej, a konwój, w którym uczestniczyli nasi strażacy był współorganizowany przez Kancelarię Premiera i Krajową Agencję Rezerw Strategicznych.

„Strażacy angażują się w takie przedsięwzięcia, gdyż my jesteśmy zdolni w ciągu 24 godzin zmontować ekipę z samochodami ciężarowymi na zagraniczny wyjazd” – powiedział PAP Karol Kierzkowski.

https://twitter.com/KGPSP/status/1488500812225687557

Na Ukrainę pojechało piętnastu funkcjonariuszy z Mazowsza, Wielkopolski i ze szkół aspirantów.

„Pomoc materialna pochodzi z rezerw strategicznych, zawiera wyposażenie, które może być przydatne w związku z obecnym kryzysem na Ukrainie” – dodał Kierzkowski.

W skład konwoju weszło sześć ciężarówek z naczepami i bus z Komendy Głównej PSP. Grupą dowodził st. kpt. Jakub Siczek, pełniący służbę w Biurze Planowania Operacyjnego Komendy Głównej PSP. Jak poinformował rzecznik PSP, dary zostały przekazane w obecności premiera Mateusza Morawieckiego i w środę strażacy powinni wrócić już do Polski.

„Z pierwszym konwojem na Ukrainę pojechaliśmy na początku pandemii. Ogółem jest to 14. konwój humanitarny, w którym uczestniczymy” – przekazał PAP Kierzkowski.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl