fot. wikipedia

Rzecznik rządu: Działanie Parlamentu Europejskiego odbieramy jako działanie o charakterze politycznym

Ze Strasburga płyną kolejne naciski na Polskę. Rezolucja Parlamentu Europejskiego, pod którą podpisała się spora część polskich europosłów z PO, PSL i Lewicy to działanie szkodliwe, o charakterze politycznym – mówi rzecznik rządu Piotr Müller.

Za rezolucją Parlamentu Europejskiego w sprawie praworządności w Polsce zagłosowali europosłowie z PO, Lewicy i PSL. Jak ocenił rzecznik rządu – Piotr Muller jest to próba politycznego uderzenia w Polskę.

– Działanie Parlamentu Europejskiego odbieramy jako działanie o charakterze politycznym, partyjnym, zderzeniu takiego myślenia stara UE – nowa UE, choć tego podziału już dawno nie ma, bo w UE jesteśmy od ponad 15 lat. To działanie jest szkodliwe. Szkoda, jeszcze większy smutek z tego powodu, że uczestniczą w nim również posłowie do PE z Polski – wskazał w radiowej Jedynce.

Według rzecznika rządu Piotra Müllera robią to tylko dlatego, że nie podoba im się rząd sprawujący władze w Polsce. Dodatkowo, część polskich europosłów poparła poprawkę, która mówiła o warunkowości w dostępie do funduszy unijnych.

– Próba tworzenia mechanizmów powiązania praworządności albo quasi, bo to nie jest tak naprawdę ocena praworządności, z mechanizmami finansowymi jest po prostu nieakceptowalna. Mimo działań Parlamentu Europejskiego jestem przekonany, że uda nam się taki mechanizm zablokować – dodał.

Parlament Europejski taką samą rezolucję jak odnośnie Polski, przyjął wobec Węgier.

 

TV Trwam News

drukuj