Rządowa komisja o błędach pilotów

Wiesław Jedynak członek zespołu, który rzekomo zajmuje się wyjaśnianiem tragedii z 10 kwietnia 2010r. stwierdził, że jedną z przyczyn katastrofy rządowego TU-154 M były błędy w wyszkoleniu pilotów.

 „Szkolenie było prowadzone niemetodycznie, niezgodnie z programem, w warunkach nieodpowiadających temu programowi. W tym sensie nie było to szkolenie dobre” – mówił.

Jedynak tłumaczył m.in., że program nie obejmował systemów TAWS przez co dochodziło do wielu przypadków ignorowania tych alarmów. Zauważył także, że 10 kwietnia lotnisko docelowe było niewłaściwie przygotowane, zwrócił także uwagę na nieprzygotowanie kontrolerów w Smoleńsku.

Poseł Antoni Macierewicz – przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej podkreśla, że mjr Arkadiusz Protasiuk i płk Robert Grzywna przechodzili dokładne i szczegółowe szkolenie w Szwajcarii.

Dotyczyło ono sytuacji skrajnie krytycznych. Poseł przypomina, że dokumentacja w tej kwestii została opublikowana ponad rok temu w „Naszym Dzienniku”.

– To są tylko przykłady nieprawd, które są powtarzane systematycznie po to, żeby obciążyć polskich pilotów i zmniejszyć rzeczywistą odpowiedzialność strony rosyjskiej. Odpowiedzialność zarówno kontrolerów wieży, którzy systematycznie podawali nieprawdziwe informacje jak i odpowiedzialność tych osób które doprowadziły do eksplozji samolotu – mówi  poseł Antoni Macierewicz.

Na specjalnej konferencji prasowej Parlamentarnego Zespołu ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy poseł Antoni Macierewicz i ekspert zespołu prof. Kazimierz Nowaczyk odniosą się  do dzisiejszego wystąpienia rządowych ekspertów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl