Rząd szuka inwestora dla LOT-u

Wicepremier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że prowadzone są rozmowy z potencjalnymi inwestorami w tym m.in. z Chin. Według niego państwowy przewoźnik nie może otrzymać kolejnej pomocy publicznej. W związku z tym poszukiwany jest inwestor.

Minister rozwoju i wicepremier Mateusz Morawiecki zaznaczył też, że brak narodowego przewoźnika spowodowałby, że Polska stałaby się „bardziej peryferyjnym krajem”.

Słowa wicepremiera potwierdzają, że rząd PiS-u mocno zaangażował się w ratowanie narodowego przewoźnika jakim jest LOT – mówi poseł Maciej Małecki.

– Podkreślam, ze LOT nie może już otrzymać pomocy finansowej, tzn. pomocy publicznej. Drugi raz pieniądze nie mogą trafić do spółki. Kolejnym takim ograniczeniem jest to, że inwestorzy spoza granic Unii Europejskiej nie mogą przejąć większości udziałów w naszej spółce. Natomiast rynek europejski jest już mocno nasycony, ale kolejne spotkania, kolejne informacje, które docierają ze strony ministra skarbu, wicepremiera Morawieckiego wskazują na to, że sprawa LOT-u bardzo mocno na sercu leży rządowi PiS. Ja jako osoba zaangażowana w sprawę LOT-u od kilku lat, bardzo mocno trzymam kciuki i jestem optymistą – powiedział Maciej Małecki

Po latach zaniedbań, których dopuściła się koalicja PO-PSL Polskie Linie Lotnicze LOT wychodzą na prostą.

Wyniki na działalności operacyjnej w tym roku są lepsze niż w ubiegłym. Za okres styczeń-kwiecień strata na działalności operacyjnej wyniosła 33 mln zł, podczas gdy w ubiegłym roku było to 181 mln zł.

RIRM

drukuj