fot. https://twitter.com/MI_GOV_PL

Rząd przyjął największy w historii Polski program budowy dróg

Rada Ministrów przyjęła nowy rządowy program budowy dróg ekspresowych i autostrad do 2030 roku. Jest to największy taki program w historii Polski, wart około 290 miliardów złotych – powiedział po posiedzeniu rządu premier RP, Mateusz Morawiecki.

Program budowy dróg przyjęty przez polski rząd zakłada, że do końca tej dekady sieć dróg szybkiego ruchu zostanie rozbudowana o dwa tys. kilometrów trasy.

– To droga S5 od Grudziądza do Ostródy, to duża obwodnica Warszawy – S50, to droga, która dla Środkowego Pomorza, ale także dla Wielkopolski aż po Śląsk ma wielkie znaczenie – droga S11. To także droga S10 od Szczecina do Warszawy – bardzo ważna arteria, która skróci drogę z Zachodniego Pomorza do stolicy – wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki.

Zapewnił, że wszystkie odcinki wymienione w programie mają zapewnione finansowanie.

W ocenie szefa rządu za 5-10 lat Polska będzie jednym z najlepiej skomunikowanych krajów w Europie.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl