Rząd: w małych miejscowościach zostaną przywrócone urzędy pocztowe

Rząd rozpoczął program przywracania urzędów pocztowych w małych miejscowościach. To kolejny program po przywracaniu posterunków policji.

Lokalne społeczności powinny mieć poczucie bezpieczeństwa, stabilności i tego, że potrzebne instytucje są blisko ich domów – podkreśliła premier Beata Szydło.

Szefowa polskiego rządu odwiedziła dziś miejscowość Gózd na Mazowszu, gdzie z kolei otwarto nową placówkę.

– Te programy, które realizujemy właśnie w ramach przywracania obywatelom polskiego państwa, są doskonale przygotowane przez poszczególne resorty. Dzisiaj mówimy o instytucjach takich, jak właśnie posterunki policji, jak Poczta Polska, ale przecież przed nami jest właśnie rozpoczęta reforma szkolnictwa, która również  w jednym z założeń ma ochronę małych szkół w małych miejscowościach. Będziemy realizowali reformy ochrony służby zdrowia. To również jest położenie nacisku na to, żeby lekarz i pomoc medyczna była dostępna dla każdego obywatela – wskazywała premier Beata Szydło.

Do tej pory – jak poinformowała premier Beata Szydło – przywrócono 24 posterunki w małych miejscowościach. Była to jedna obietnic wyborczych PiS-u.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl